مقالات

نحوه تمیز کردن کفش ایمنی و نگهداری از آن چگونه است؟

نحوه تمیز کردن کفش ایمنی و نگهداری از آن چگونه است؟

اگر برای شما هم سوال پیش آمده است که نحوه تمیز کردن کفش ایمنی و نگهداری از آن چگونه است و چطور باید آن را انجام دهید با ما همراه باشید.

از ضروری ترین بخش ها در لوازم حفاظت فردی می توان به کفش های کار و ایمنی اشاره کرد که برای کاهش خطرات فیزیکی در محیط کار مورد استفاده قرار می گیرند. برای محافظت از پاهایمان از کفش های ایمنی استفاده می کنیم. تمیز کردن کفش ایمنی و نگهداری از آن برای سلامت و امنیت پا ضروری می باشد. تمیز کردن کفش ایمنی و مراقبت به صورت مرتب از آن برای جلوگیری از کم شدن اثر بخشی آنها در حفاظت و نگهداری از پا بسیار مهم می باشد. برای خرید کفش ایمنی می توانید از فروشگاه آذین که یک تولیدی لباس کار و کفش ایمنی می باشد خرید کنید.

نحوه تمیز کردن کفش ایمنی و نگهداری از آن چگونه است؟

نحوه تمیز کردن کفش ایمنی و نگهداری از آن چگونه است؟

نحوه تمیز کردن کفش ایمنی بر اساس جنس استفاده شده در آن

نحوه تمیز کردن کفش ایمنی بر اساس جنس استفاده شده در آن بسیار مهم است؛ در ادامه نحوه تمیز کردن کفش ایمنی با توجه به جنس آن ها مورد بررسی قرار می گیرد.

تمیز کردن کفش ایمنی از جنس چرم

در هنگام تمیز کردن کفش ایمنی از جنس چرم بسیار دقت کنید. یکی از محبوب ترین جنس هایی که در قسمت بیرون کفش های ایمنی مورد استفاده قرار می گیرد، جنس چرم می باشد. از دلایل استفاده از چرم در ساخت کفش های ایمنی می توان به مقاومت بالای آن در هنگام ساییدگی و پاره شدن و همینطور انعطاف پذیری بالایی در هنگام کار های سنگین از خود نشان می دهد، اشاره کرد. چرم طبیعی امکان این را دارد که رطوبت را جذب کند و امکان تهویه هوا به صورت جزیی برای خشک نگه داشتن و راحت بودن پا در طول روز را دارد. گام اول برای تمیز کردن کفش ایمنی ، اطمینان از خشک بودن آن است، بعد از آن با استفاده از برس کفش، گرد و غبار و سایر موادی که به سطح کفش چسبیده است را جدا کنید در مرحله بعد باید از یک واکس مناسب یا مواد مخصوص برای کفش های چرمی استفاده کرد و آن را با یک پارچه ی نرم و مناسب بر روی کفش بمالید. این مرحله را آنقدر بدهید که واکس به همه قسمت های کفش برسد و تمام لکه های موجود بر روی کفش را از بین ببرد در مرحله بعد کفش کار خود را در هوای آزاد قرار بدهید تا خشک شود. برای براق کردن کفش چرمی و حفظ آن می توانید از روغن هایی که خواص مشابه به وازلین دارند مثل روغن هایی بر پایه پالمیتولئیک اسید هستند استفاده کنید. برای محافظت از کفش ایمنی در برابر لکه های باران و برف می توانید از اسپری ضد آب استفاده کنید و از نفوذ آب به داخل کفش جلوگیری می کند. 

برای تمیز کردن کفش ایمنی که روی آن لکه های چربی و پروتئین ریخته شده می توانید از یک پارچه ای که به محلول آب، مقداری کمی سرکه و صابون نرم آغشته شده است استفاده کنید و آن را بر روی محل مورد نظر به آرامی بکشید و پاک کنید. توجه کنید که در هنگام تمیز کردن کفش ایمنی چرمی، برای خشک کردن نباید آن را در معرض مستقیم آفتاب و حرارت قرار دهید.

برای خرید کفش ایمنی در کرج می توانید از تولیدی کفش ایمنی و تولیدی لباس کار در کرج ، خرید خود را به صورت امن و مطمئن انجام دهید.

تمیز کردن کفش ایمنی از جنس چرم

تمیز کردن کفش ایمنی از جنس چرم مصنوعی

در تولید کفش ایمنی از چرم مصنوعی نیز استفاده می شود. رویه چرم مصنوعی از مواد شیمیایی است؛ به صورتی که خاصیتی مشابه با چرم طبیعی داشته باشد. یکی از مزیت های چرم مصنوعی این است که می توان از رنگ پریدگی و چروک شدن آن محافظت کرد و همچنین می توان مقاومت این نوع کفش ایمنی را نسبت به نفوذ آب بالا برد.

توصیه می شود در صورتی که لکه و آلودگی بر روی آن به وجود آمد، برای تمیز کردن کفش ایمنی از جنس چرم مصنوعی از یک برس و یا یک پارچه نرم برای از بین بردن آلودگی و لکه استفاده کنید، بعد از آن یک ماده شوینده ( صابون ) ملایم و آب سرد برای تمیز کردن کفش ایمنی استفاده کنید. بعد از شستشو، کفش کار خود را در هوای آزاد قرار دهید تا خشک شود، گرما برو روی چرم مصنوعی تاثیر مثبت دارد.

تمیز کردن کفش ایمنی از جنس جیر

جنس جیر نوعی از چرم است که لایه رویی آن براق نیست و نوعی چرم با پرداخت خاص است. این نوع از چرم نسبتا از دیگر چرم ها نرم تر است و مقاومت کمتری نسبت به آن ها دارد. به دلیل اینکه این جنس مقاومت کمتری نسبت به سایر چرم ها دارد در نتیجه مراقبت و نگهداری از جیر حساس تر است.

باید برای از بین برد گرد و غبار از برس مخصوص کفش جیر استفاده کرد. برای تمیز کردن کفش ایمنی از جنس جیر، از جوش شیرین استفاده کنید. جوش شیرین را روی لکه ها ریخته و کل سطح کفش را بپوشانید و بگذارید تا یک شب به همین حالت بماند بعد از آن با استفاده از یک پارچه سطح کفش را تمیز کرده و جوش شیرین را از روی کفش پاک کنید و در نهایت برای اینکه کفش ایمنی از جنس جیر در مقابل باد و باران مقاوم باشد از اسپری ضد آب استفاده کنید. توجه داشته باشید که برای زیبایی ظاهر چرم جیر بر خلاف دیگر چرم ها نمی توان از براق کننده استفاده کرد چون باعث جذب گرد و خاک به داخل پرزهای جیر می شود.

نحوه تمیز کردن کفش ایمنی از جنس لاستیک

نحوه تمیز کردن کفش ایمنی از جنس لاستیک

در تولید کفش ایمنی به طور معمول از جنس لاستیک استفاده می شود. جنس لاستیک به دلیل اینکه عایق خوبی است، مقاومت الکتریکی کفش را بالا می برد و همین امر باعث جذب ضربه نیز می شود. با اینکه لاستیک دوام بالایی دارد اما در آن امکان تهویه هوا وجود ندارد و همین امر باعث می شود که در حرکت محدودیت به وجود آید و باعث آزردگی هنگام کار شود. 

نحوه تمیز کردن کفش ایمنی از جنس لاستیک به این صورت است که برای از بین بردن لکه های آلوده از جوش شیرین و فشار بالای آب استفاده کنید. جوش شیرین باعث از بین رفتن لکه ها می شود. برای از بین بردن علائم خراشیدگی می توان از روغن زیتون استفاده کرد. و در آخر برای خشک شدن کفش ها آن را در معرض هوای آزاد قرار دهید.

برای خرید لباس کار و همچنین خرید کفش ایمنی در کرج می توانید از فروشگاه آذین کمک بگیرید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید