مقالات

بادگیر زمستانی مناسب زمستان و محیط کار

بادگیر زمستانی

در هوای سرد پوشیدن بادگیر زمستانی مناسب زمستان و محیط کار بسیار مهم است. در هنگام سرد شدن هوا اولین کاری که انجام می دهیم پیدا کردن یک لباس زمستانی و پوشیدن دم دست ترین کاپشن است؛ ولی با انتخاب یک بادگیر زمستانی مناسب با محیط کار، تغییرات ناگهانی و تدریجی هوا نیز دلپذیر خواهد بود. در ادامه این مقاله شما را با بادگیر زمستانی ، ویژگی ها و تاثیرات آن آشنا خواهیم کرد. با فروشگاه لباس کار آذین همراه باشید.

بادگیر زمستانی و ویژگی های آن

با شروع شدن فصل زمستان باید در نوع پوشش لباس کار تغییری ایجاد کنید. برعکس فصل تابستان که باید از تیشرت کار و حداقل لباس استفاده کرد، در فصل زمستان باید از بادگیر زمستانی مناسب محیط کار استفاده کرد.

بادگیر زمستانی و ویژگی های آن

بادگیر زمستانی و ویژگی های آن

اگر در سرما از لباس کار مناسب استفاده نشود، در درجه اول برای سلامتی فرد و بعد روی کیفیت کار تاثیر مستقیم دارد. با توجه به ماهیت سرما (برف، باران، باد و…)، لباس کار مناسب با این شرایط می تواند قابل تغییر باشد. یک بادگیر زمستانی باید دارای چندین ویژگی باشد که مصرف کننده در هر شرایطی بتواند به بهترین شکل کار خود را انجام دهد. این ویژگی ها شامل:

  1. لایه رویی بادگیر زمستانی باید ضد باران و آب باشد. زمانی که هوا خیلی سرد و بارانی نیست و فقط باد می آید، یک بادگیر زمستانی و شلوار ضد آب ( پشت لاستیک) بهترین انتخاب ممکن است. لباس بادگیر و شلوار بادگیر شامل دو لایه هستند که لایه اول (رویی) لباس از باد جلوگیری می کند و لایه دوم (پشت لاستیک) از وارد شدن آب و رطوبت به داخل لباس و شلوار جلوگیری می کند.
  2. دومین ویژگی دوخت آن است که با کمترین دوخت ممکن برای وصل کردن قسمت های مختلف لباس کار (بادگیر زمستانی) مورد استفاده قرار می گیرد. در نوع جدید تولید بادگیر های زمستانی به جای دوخت درزها از تکنولوژی پرس استفاده می شود که از ورود آب و رطوبت به داخل لباس جلوگیری می کند و سعی می شود که این اتفاقا را به صفر یا حداقل برساند. شما می توانید برای خرید لباس کار ، از فروشگاه آذین که بزرگترین تولیدی لباس کار در کرج می باشد، بهره مند شوید.

توصیه هایی برای استفاده از لباس کار و بادگیر زمستانی

برای جلوگیری کردن از سرما و یخ نزدن نوک انگشتان دست توصیه می شود که از دستکش مناسب کار و مخصوص زمستان استفاده شود. همچنین می توان از دستکش معمولی و یا چرم استفاده کرد. برای خرید دستکش های چرم بهتر است که هزینه بیشتری کنید که دیرتر خراب شود و استفاده بیشتری از آن ببرید.

توصیه هایی برای استفاده از لباس کار و بادگیر زمستانی

توصیه هایی برای استفاده از لباس کار و بادگیر زمستانی

انتخاب بادگیر زمستانی مناسب

  • از شلوار های بلند و دمپا دار استفاده نکنید.

توصیه می شود که در هنگام استفاده از لباس کار در شرایط جوی زمستان که در این فصل ممکن است زیاد برف و باران ببارد از پوشیدن شلوار های بلند که به زمین کشیده می شود خودداری شود.

شلوارهای دمپا دار به خاطر گشاد بودن توصیه نمی شوند. طبق تحقیقات صورت گرفته شلوار های پشمی، کتان و جین در زمستان بیشترین کاربرد را دارند.

  • کفش های مناسب با شرایط آب و هوایی را انتخاب کنید.

استفاده از کفش های مناسب با شرایط آب و هوایی در هنگام کار بسیار موثر می باشد. توصیه می شود که از کفشی که در فصل های بهار و تابستان استفاده می کنید، در فصل های پاییز و زمستان استفاده نکنید. برای خرید کفش ایمنی در کرج و کفش زمستانی می توانید از فروشگاه آذین کمک بگیرید.

تاثیر استفاده از آستر در بادگیر زمستانی

از تاثیر استفاده از آستر در بادگیر زمستانی (کاپشن زمستانی) می توان به این اشاره کرد که به جلوگیری از ورود هوای سرد به داخل بدن و جلوگیری از خروج هوای گرم از بدن کمک می کند. آستر کاپشن زمستانی به طور کلی در 3 نوع تولید می شود. بادگیر زمستانی با آستر از نوع نمد، آستر خز و آستر پشم شیشه تولید می شود.

استفاده از یک لباس گرم (شلوار و گرمکن) در کنار بادگیر زمستانی می تواند میزان گرما را به راحتی دو برابر کند و کار را برای خود خوش آیند نمود. هر چقدر میزان درصد پنبه در لباس کار زمستانی بیشتر باشد و ضخامت کمتری نیز داشته باشد، علاوه بر اینکه گرما حفظ می شود، حرکات فیزیکی افراد را محدود نمی کند.

در نتیجه می توان به این اشاره کرد که استفاده کردن از یک لباس کار مخصوص که مناسب همان فصل باشد به حفظ و ایمنی سلامت فرد و افزایش راندمان کمک می کند.

تاثیر استفاده از آستر در بادگیر زمستانی

تاثیر استفاده از آستر در بادگیر زمستانی

لباس کار مناسب برای محیط هایی با شرایط هوایی نامناسب

اگر در محیط هایی با شرایط جوی نامناسب کار می کنید که علاوه بر باد و باران، سرما زیادی نیز وجود داشته دارد، این شرایط شما را مجبور به تعویض لباس کار خود با یک لباس کار زمستانی مناسب تر می کند.

آیا در سرما پوشیدن چند لباس روی هم کار درستی است؟

شاید برای شما هم سوال پیش آمده باشد که آیا در سرما پوشیدن چند لباس روی هم کار درستی است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که بله به جای استفاده از یک لباس گرم و ضخیم از چند لباس نازک تر استفاده کند. با انجام این کار در هنگام گرم شدن هوا می توانید به راحتی از لباس های خود کم کنید تا در محیط به دمای مورد نظر خود برسید.

اما در محیط کار انجام این کار پیشنهاد نمی شود چون با این کار انرژی زیادتری از فرد در هنگام کار می گیرد زیرا که استفاده از چند لباس بر روی هم علاوه بر اینکه ضخامت زیادی پیدا می کند، جلوی حرکت فرد را می گیرد و باعث می شود که برای حرکت دادن اعضای بدن از کالری بیشتری استفاده شود و باعث ایجاد خستگی زود هنگام کارمندان در حین انجام کار و حتی زودتر به پایان رسیدن ساعت کاری شود. پس حتما توصیه می شود از بادگیر زمستانی استفاده کنید.

از کاربردی ترین لباس کار های زمستانی می توان به اورکت (overcoats) و روپوش (over-shirts) اشاره کرد. با استفاده از اورکت گرم و پشمی ظاهرتان را تکمیل کنید. 

دیدگاهتان را بنویسید